Urządzenie bazowe dla rozwiązań integracji sprzętowej. Jest to komputer przemysłowy przeznaczony do sterowania podłączonymi urządzeniami oraz raportowania ich stanu kanałem WAN/LAN oraz rezerwowo GSM. Dzięki modułom rozszerzeń można go dostosowywać do specjalistycznych wymogów klienta. Urządzenie to pełni rolę inteligentnego routera posiadającego szereg wejść i wyjść sprzętowych, których funkcje zależą od zainstalowanego oprogramowania.

Elastyczność

Nowoczesne podejście zastosowane przy projektowaniu Xamelo polegające na oddzieleniu części sprzętowej od oprogramowania pozwala dostosować urządzenie do różnych zadań w sposób szybki i bezproblemowy. Wymieniając oprogramowanie możemy to samo urządzenie wykorzystać do kontroli procesów przemysłowych, zarządzania systemami bezpieczeństwa czy też złożonej retransmisji danych.

Parametry

Procesor ARM serii 9 z zegarem 200 MHz, 64MB pamięci SDRAM, 512 MB Nand Flash i gniazdo pamięci SDRAM zapewniają urządzeniu wydajność i możliwości niezbędne do obsługi nawet złożonych aplikacji. Dodatkowo szeroki wachlarz portów zewnętrznych: WAN (Ethernet) i GSM Quectel M10 oraz wewnętrznych: switch 4*LAN, 3 porty szeregowe RS232, port RS485 i USB czynią z urządzenia idealną platformę komunikacyjną.

Rozszerzenia

Urządzenie posiada otwartą architekturę umożliwiającą, poprzez specjalne gniazdo rozszerzeń GPIO na rozbudowę o kolejne porty komunikacyjne. Przykładem może być moduł SIO (Security Interface One), który przystosowuje platformę do pracy w charakterze systemu sygnalizacji napadu i włamania, systemu kontroli dostępu lub zdalnego otwierania budynków. Moduł SIO wyposażony jest w zasilacz, 12 wejść w standardzie 3EOL (w tym dwa mogące pracować w trybie analogowym), 4 wyjścia przekaźnikowe i gniazda na podłączenie dwóch czytników kart z klawiaturami w standardzie Wiegand. Na życzenie mogą zostać przygotowane także inne moduły rozszerzeń.

Certyfikaty

Xamelo poza wymaganymi poświadczeniami spełnienia norm bezpieczeństwa i emisji CE, które zostały poparte badaniami w Instytucie Łączności, może posiadać w zależności od oprogramowania poświadczenia potwierdzające zgodność z normami dla systemów alarmowych EN 50131, systemów kontroli dostępu EN 50133 i komunikatorów EN 50136. Wszystkie powyższe dla stopnia 3.

Rozwój

Wyposażenie urządzenia w system operacyjny Windows CE 6.0 lub Linux ułatwia i przyspiesza tworzenie oprogramowania dedykowanego do różnych zastosowań. Wykorzystanie systemów operacyjnych uwalnia programistę od przygotowywania funkcji niskopoziomowych, związanych z obsługą sprzętową. Takie podejście skraca czas od koncepcji do oddania gotowego produktu.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.