Sprzętowo-programowa platforma automatyzacji i integracji systemów bezpieczeństwa. Rozwiązanie integrujące wiele rodzajów urządzeń służących do zabezpieczenia sieci obiektów w jedną platformę służącą do odbioru, analizy, wizualizacji oraz zdalnego zarządzania i konfiguracji urządzeń. Jednorodny interfejs dla wszystkich urządzeń wraz z mechanizmami automatyzującymi pracę wpływa na znaczne przyspieszenie pracy oraz redukcję kosztów przy równoczesnym zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Dodatkowo system wspiera procesy zarządzania serwisem, kontroli budżetu oraz automatyzuje kontakt z podwykonawcami.

Wszechstronność

Obszary działalności wspierane przez oprogramowanie to monitoring obiektów, zdalna konfiguracja urządzeń oraz zarządzanie serwisami i kontrola budżetu.

Synergia

Współpraca pomiędzy różnymi systemami bezpieczeństwa w obrębie budynku umożliwiająca połączenie ich w jedną spójną strukturę to jedno z podstawowych zadań Kairosa. Przykładowo chcąc wejść do strefy uzbrojonej identyfikujemy się tylko w systemie kontroli dostępu a informacje o tym fakcie są automatycznie przekazywane do systemu sygnalizacji włamania i napadu. Również współpraca z innymi systemami w tym głównie z oprogramowaniem HR w zakresie importu pracowników dokonuje się automatycznie eliminując tym samym konieczność podwójnego wprowadzania danych.

Zdalne zarządzanie

Redukcja kosztów obsługi serwisowej przy równoczesnym podniesieniu bezpieczeństwa obiektów chronionych staje się możliwa dzięki wprowadzeniu mechanizmu zdalnego zarządzania urządzeniami i użytkownikami w obiekcie. Od momentu uruchomienia systemu możliwym staje się wykonywanie podstawowych czynności serwisowych i administracyjnych bez konieczności fizycznej obecności w miejscu instalacji urządzeń. Szybka propagacja danych dodatkowo podnosi komfort pracy z systemem.

Elastyczność i automatyzacja

Dzięki wielu mechanizmom automatyzującym prace wbudowanym w oprogramowanie zwiększamy wydajność i unikamy błędów związanych z ręczną obsługą procesów. Z jednej strony mamy funkcje importu danych z systemów HR z drugiej zaś automatyczną retransmisję zdarzeń do podwykonawców, zarówno zajmujących się ochroną fizyczną, jak i obsługa techniczną systemów bezpieczeństwa. Dodatkowo elastyczny mechanizm ustawiania automatycznych reakcji na sekwencję zdarzeń oraz modelowania i kontroli procesów pozwala użytkownikom na dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb.

Bezpieczeństwo

Rozbudowany system uprawnień z uwzględnieniem ról, trójwarstwowa architektura z szyfrowaną komunikacją pomiędzy modułami, bufory komunikacyjne zabezpieczające przed utratą danych spowodowaną nagłym wyłączeniem poszczególnych modułów to tylko część mechanizmów, które zostały wprowadzone celem zabezpieczenia systemu zarówno przed usterkami technicznymi, jak i próbami dostępu przez osoby nieupoważnione.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.