Rodzina komunikatorów Arrow, przeznaczona jest do transmisji sygnałów z systemów alarmowych do stacji monitoringu. Urządzenia Arrow dostępne są w dwóch wersjach: Solo - działający jedynie za pomocą toru GSM (GPRS/SMS) oraz Duo - wykorzystujący zarówno tor LAN jak i GSM (GPRS/SMS).

Elastyczność

Wbudowane w komunikator gniazdo DTMF i zgodność z protokołami Ademco 4/2, Contact ID i SIA pozwalają na integrację z szerokim wachlarzem central alarmowych. Co więcej, dzięki 8 liniom wejściowym NO/NC użytkownik może podłączyć do komunikatora również systemy alarmowe starszego typu. Arrow jest dodatkowo zaopatrzony w 2 wyjścia OC oraz 2 wyjścia sabotażowe. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: Solo - GSM (GPRS/SMS) i Duo - LAN z zapasowym GSM (GPRS/SMS), obie dodatkowo mogą być wyposażone w opcję transmisji dźwięku. Kompatybilność z różnymi programami monitorującymi oraz możliwość ręcznego ustawienie kodów sygnałów pozwala na współpracę z praktycznie każdym centrum monitoringu.

Redukcja kosztów

Arrow został zaprojektowany nie tylko z myślą o niskich kosztach zakupu i instalacji ale także o późniejszej kontroli kosztów samej eksploatacji. Ilość przesyłanych i odbieranych informacji jest stale rejestrowana i raportowana, co daje możliwość szybkiej reakcji w przypadku przekroczenia ustalonego przez użytkownika limitu wysyłanych bajtów oraz wiadomości SMS. Dodatkowo wersja Duo wykorzystuje kanał LAN jako podstawowy tor komunikacji, co znacząco redukuje koszty transmisji GSM. Warto wspomnieć również o możliwość zdalnej zmiany konfiguracji i wymiany oprogramowania, wpływających na ograniczenie kosztów serwisu.

Ergonomia

Komunikator Arrow jest łatwy i szybki w instalacji oraz konfiguracji. Ustawienia możemy dokonać z komputera za pomocą zwykłego kabla USB bez konieczności posiadania specjalistycznych kabli. Dzięki szeregowi diod informujących o stanie pracy urządzenia oraz przyciskowi funkcyjnemu pozwalającemu przetestować komunikację, ograniczamy konieczność kontaktu z centrum monitoringu w trakcie uruchomienia urządzenia i ewentualnej diagnozy problemów. Dodatkowo użytkownicy systemu Kronos NET mogą konfigurować komunikator bezpośrednio z jego poziomu.

Zasilanie

Arrow jest wyposażony we własny zasilacz z możliwością pracy i ładowania akumulatora. Redukuje to koszty instalacji i konieczność zakupu dodatkowych podzespołów wymaganych do uruchomienia urządzenia. Zasilacz spełnia wszystkie wymagania dla systemów alarmowych.

Certyfikaty

Arrow, poza wymaganymi poświadczeniami spełnienia norm bezpieczeństwa i emisji CE, może posiadać również poświadczenie potwierdzające zgodność z normą dla systemów alarmowych EN 50136 dla stopnia 3.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.