Zakończenie testów Kronos NET 1.0

Serdecznie dziękujemy wszystkim agencjom ochrony, które zdecydowały się poświęcić czas na testowanie systemu. Premiera KRONOS NET za 7 dni!

Kronos NET 1.0 w agencjach ochrony

Pierwsze agencje ochrony otrzymały egzemplarze systemu Kronos NET do beta testów. Zapraszamy do współpracy.

Referat firmy NEXT!

Zostaliśmy zaproszeni do wygłoszenia referatu w trakcie Seminarium Monitoring Polski organizowanego przez TECHOM. Referat obejmuje zagadnienia bezpieczeństwa w kontekście zintegrowanych systemów monitoringu.

Pierwsze testy Kronos NET 1.0

Rozpoczęto beta testy sieci monitorującej KRONOS NET.

Artykuł w Systemach Alarmowych

Pierwsza wzmianka o systemie KRONOS w prasie. Czasopismo Systemy Alarmowe umieściło krótki opis produktu.

Sieć monitorująca

Rozpoczęto prace nad siecią monitorującą - dużym systemem monitoringu pracującym w sieciach rozległych. Produkt będzie nosił nazwę Kronos NET.

Pierwsze wdrożenie KRONOS LT

Wdrożono system KRONOS LT w agencji ochrony Arma Krosno. Jest to pierwsze komercyjne uruchomienie tego systemu. Zaimplementowano tam dodatkowo rozwiązanie rozdzielające sygnały z jednej stacji monitoringu na dwa stanowiska, w tym jedno odległe podłączone poprzez sieć Internet.

Implementacja szyforwania 3DES

Przygotowano mechanizmy szyfrowania komunikacji wewnętrznej systemu. Wykorzystana metoda szyfrowania to 3DES. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa w przypadku pracy w środowisku sieci publicznych.

Pierwsze uruchomienie w sieci WAN

Po raz pierwszy KRONOS uruchomiony został poprzez publiczną sieć. Testy dokonane zostały pomiędzy łączami DSL a Neostrada. Czasy transmisji sygnałów nie wykazywały znaczących opóźnień. Program zdał egzamin w nowym środowisku, dając możliwość budowania systemów rozproszonych.